Ogórki z koncentratem pomidorowym

Miałam ochotę na sałatkę z ogórków lecz nie tradycyjną mizerię, bo mizerię lubimy wszyscy, ale tylko ze świeżych ogórków. Na zimę jakoś nam nie pasuje i nie ma co ukrywać, słoiczki z mizerią stoją już chyba ze 2 czy 3 lata i nikt ich nie chce ruszać. Postanowiłam więc zrobić sałatkę z koncentratem pomidorowym, przepis znalazłam w internecie i zmodyfikowałam nieco pod nasze potrzeby. Sałatka wyszła bardzo smaczna i delikatna, jeśli ktoś lubi kwaśniejsze smaki może dodać więcej koncentratu. Nam posmakowała bardzo, dzieci wyjadały prosto ze słoika. Mam nadzieję, że do zimy chociaż kilka słoiczków wytrzyma :)


3 kg. ogórków
0,5 kg. cebuli
2 łyżki soli
1 koncentrat pomidorowy 200 g.

Zalewa:
0,5 szklanki oleju
0,5 szklanki octu
0,5 szklanki cukru
1,5 łyżki soliOgórki obrać ze skórki i pokroić w plasterki. Cebulę pokroić w piórka. Wszystko posolić, wymieszać i pozostawić na co najmniej 2 godziny, aż ogórki puszczą sok (ja zostawiłam na całą noc). Następnie odlać wodę z ogórków.

Zalewę zagotować i wystudzić. Do wystudzonej dodać koncentrat i wymieszać. Zalewę z koncentratem wlać do ogórków i dokładnie rozmieszać, tak by wszystkie ogórki pokryte były zalewą.

Do wyparzonych słoików wkładać ogórki, dociskając łyżką. Pasteryzować przez ok. 15-20 minut (w zależności od wielkości słoików, mniejsze słoiki można krócej pasteryzować). Wystudzić i wynieść w chłodne miejsce.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Wilczkowy Świat , Blogger