O nas

Sysio - nasz starszy przedszkolak, nieufny w nowych miejscach i przy nowych osobach, szalejący na placu zabaw, inteligentny i mający własne zdanie indywidualista. Uwielbia się bawić z młodszym bratem, choć bójki również są na porządku dziennym. Przez to, że ma silną alergię pokarmową na mleko, produkty pochodzenia mlecznego, białko jaja, orzechy i soję, nasza kuchnia jest w dużej części podporządkowana jemu. Wszystkie dania, które może jeść są umieszczone w zakładce - Alergicznie.

Juju - nasz młodszy były (na szczęście) żłobkowicz. Otwarty, pewny siebie buntownik, stawiający warunki nam (rodzicom) jak i starszemu bratu. Przytulaśny i całuśny głównie w godzinach porannych, marudzący i jęczący jak chce mu się jeść.

Śmieszek - śmieje się od urodzenia z przerwami na karmienie już od pół roku. Radosny, lubiący towarzystwo i swoje rodzeństwo nasz najmłodszy maluch. Posiada już 2 zęby i optymizmem zaraża otoczenie - niedługo zacznie sam wcinać kotlety.


Tata i Mama - rodzice na co dzień próbujący okiełznać szalone towarzystwo, mający czas na własne rozrywki i przyjemności jak dzieci już śpią. Tata jest pierwszym testerem serwowanych potraw, uwielbia ciasta, ciasteczka a w szczególności wszystko, co ma czekoladę.


Nasza kuchnia - zdrowa, prosta i szybka
W kuchni niepodzielnie rządzi Mama, czyli ja :). Reszta jest czasem do pomocy, czasem do towarzystwa, a często do zabawy - bo najlepsza zabawa jest przecież z wałkiem do ciasta i tłuczkiem do ziemniaków.
Kuchnia zdrowa - bo staram się gotować zdrowo, bez używania sztucznych wzmacniaczy smaku w postaci kostek rosołowych, veget itp..
Kuchnia prosta - bazuję na prostych przepisach, naturalnych smakach, przyprawach ziołowych.
Kuchnia szybka - lubię piec i gotować, ale z uwagi na codzienne obowiązki nie mogę spędzać w kuchni całego dnia. Stąd często dania, które "robią się same" lub które można zrobić razem z dziećmi. Są też czasem przepisy weekendowe czyli bardziej skomplikowane i czasochłonne - to taka moja odskocznia i relaks.


Zapraszam serdecznie do nas!

*Wszystko, co zamieszczam na blogu, jest moją własnością! Nie zgadzam się na wykorzystywanie i przetwarzanie moich zdjęć bez mojej zgody.
Copyright © Wilczkowy Świat , Blogger